Návštěva ministra životního prostředí

návštěva Stabilplastik ministrem Životního prostředí

V pondělí 20. ledna 2024 návštívil náš Měšický areál Stabilplastik v rámci svého výjezdu do Středočeského kraje ministr životního prostředí České republiky Petr Hladík.

“Podporuji navyšování kapacit firem, které vyrábějí produkty z recyklovaného materiálu. V cirkularitě je naše budoucnost. Je potřeba odpad nespalovat, ani neskládkovat, ale zpracovat k dalšímu využití, v tomto případě k výrobě palet. Ty se vyrábějí z odpadků ve žlutých popelnicích, které již nelze jinak využít, a jejich výhodou je i to, že se mohou recyklovat donekonečna,” vyjádřil se na adresu naší společnosti ministr Hladík.

„Ve firmě Stabilplastik zachraňujeme tisíce tun plastového odpadu a dáváme mu druhý život v rámci stoprocentně recyklovatelných přepravních palet. Dopad těchto plastových palet na životní prostředí je o 77 % nižší než u klasických dřevěných palet a zároveň je jejich životnost sedmkrát až desetkrát delší. Na trh jsme již dodali přes 1,8 milionů palet a naším cílem je postavit novou plně automatickou linku, díky které bychom měli počet několikanásobně zvýšit,“ dodal zakladatel Stabilplastik Jan Suchopár.