Plastové palety vám přinesou
úsporu minimálně 40 % ve srovnání s klasickými dřevěnými paletami

5-10x

vyšší životnost

8x

větší výdrž

77%

nižší dopad na
životní prostředí

Vaše paletové řešení pro udržitelnou logistiku.

Stabilplastik vizual palety

Kdo již používá palety Stabilplastik

7x nižší
uhlíková stopa

Velmi nízká enviromentální zátěž.

Ušetřete až 40 %
z vaší investice

Finanční model vám sestavíme na míru.

20 - 30 letá
životnost

Spojení kvality a odolnosti pro dlouhodobé využití.

Integrace plastových palet do oběhu

Nabízíme vám řešení pro efektivní a ekologický skladovací systém. Naše plastové palety snižují 
náklady na dopravu díky lehkosti, zároveň poskytují delší životnost a přispívají k udržitelnosti díky recyklovatelnosti a minimalizaci odpadu.

Nízká Co2 stopa

O 30 % nižší díky hmotnosti, životnosti, recyklaci a minimálnímu odpadu.

Zdravotní nezávadnost

Splňují požadavky na zdravotní nezávadnost a evropské hygienické standardy.

Naplněné kvóty

Recyklovatelný obalový materiál, 
který splní požadované kvóty.

Dlouhodobě udržitelné

Drží pevný tvar, jsou odolné proti škůdcům a klimatickým změnám.

Vyberte si vhodnou paletu

Výhody systému Stabilplastik

Certifikace

Naše palety mají certifikaci Státního zdravotního ústavu pro nepřímý styk s potravinami, EPD a LCA.

24/7 informace o poloze a pohybu

Díky digitalizaci se vám neztratí žádné palety.

Individuální řešení

Přizpůsobíme se vašim potřebám a vyhotovíme 
palety na zakázku.

Co o nás řekli naši klienti?

Naše firma podporuje udržitelnost a šetrnou ekologickou stopu, což bylo hlavním důvodem volby řešení Stabilplastik. To jsme ještě netušili, jak nám celý systém usnadní proces logistiky. Obecně jsme se systémem Stabilplastik nad míru spokojeni, poskytuje perfektní přehled a kontrolu v ekologickém provedení.
Jan Novotný
Novak-Trading s.r.o.
Po více než patnácti letech bezproblémové spolupráce považujeme firmu Stabilplastik za spolehlivého obchodního partnera. Jakožto rekondicionér plastových obalů u Stabilplastiku navíc vnímáme jeho přínos ekologii, a cítíme sounáležitost v naší společné snaze o udržitelný rozvoj.
Petr Kmeč
EKO - CONTAINER SERVICE, s. r. o.
Používáním Stabilplastik Půlpalet SP 06 jsme dosáhli větší využití ložné plochy aut zasílaných k zákazníkovi. Palety vykazují výbornou odolnost při manipulaci. Objednávání palet a komunikace s firmou Stabilplatik funguje k naší velké spokojenosti.
Daniel Sabel
HORTIM INTERNATIONAL, spol. s r.o.
S firmou Stabilplastik spolupracuje firma Ecotextil s.r.o. od roku 2018. Odebíráme plastové palety na přání našeho zákazníka. Spolupráce, komunikace a dodávky zboží je na bezproblémové úrovni. Zboží dodáno vždy na dohodnutý termín, z naší strany spolehlivý obchodní partner.
Lubomír Jinoch
Ecotextil s.r.o
Plastové palety po nás vyžadují hlavně zákazníci z mlékárenských firem. Tyto palety nakupujeme od společnosti Stabilplastik, tato společnost je pro nás spolehlivým obchodním partnerem, se kterým spolupracujeme již od roku 2010. Palety jsou kvalitní, odolné, mají dlouhou životnost a jsou za dobrou cenu. Na paletách máme umístěné i logo naší společnosti, toto nám i našim zákazníkům zjednodušuje vracení palet do naší společnosti. Společnost Stabilplastik mohu vřele doporučit.
Petra Podolová
MTZ Mototechnika s.r.o.

Případová studie

V roce 2021 jsme se sešli s majiteli společnosti AGRO CS, která chtěla snížit environmentální dopady své logistiky a zároveň hledala řešení, které by jim přineslo i finanční benefity.

Slovo dalo slovo a po prvním úspěšném otestování našich palet se vedení AGRO CS rozhodlo kompletně přejít na naše udržitelné řešení. Během prvních dvou let AGRO CS nahradilo téměř 100 000 ks palet odolnými paletami Stabilplastik, přičemž se míra poškození pohybuje pod 0,5 %.

Díky tomuto bylo v přírodě zachováno více jak 170 ha vzrostlého lesa, který každoročně vygeneroval přes 1200 tun kyslíku a odfiltroval 5 500 tun CO2.

Nejčastěji kladené dotazy

1.

V průměru cca 7-10x delší, přičemž záleží na obrátkovosti a vlivu lidského faktoru. V plně automatizovaných provozech je životnost naší palety v podstatě neomezená.

2.

Poškozené palety odebereme zpět k materiálové recyklaci. Rozbité palety jsou 1:1 přetvořeny 
v nové, bezvadné palety.

3.

Všechny naše palety jsou bezúdržbové. Není třeba je mořit ani jinak sanovat či tepelně ošetřovat. Palety jsou vhodné pro export. Jsou omyvatelné, odolné proti hmyzu, vlhkosti 
a mají stálý tvar.

4.

Vzhledem k tomu, že palety jsou až ze 100 % tvořeny směsným plastovým recyklátem, lze je dodávat pouze v grafitové barvě. Do palet lze přidávat barviva, ale je to vysoce neekonomické s malým efektem. Palety ale lze opatřit libovolným logem.

5.

Ano, je to možné. Ekonomicky se však vyplácí až od větších množství (desítky tisíc kusů).

6.

Plast je v porovnání se dřevem kluzčí. S tím je potřeba počítat při přepravě zboží. V mnoha případech stačí dostatečné zatížení palety, které sníží tření zboží na minimum.

V případě plastových přepravek je vhodné tyto fixovat strečovou fólií (použité fólie můžeme využít jako vstupní materiál a nestanou se tedy odpadem) nebo využít varianty naší palety se zarážkami (rantly), které jsou umístěny po obvodu palety.

Abychom udrželi jednodruhovost materiálu, a tedy i snadnou opakovanou materiálovou recyklaci našich palet, nepoužíváme žádná jiná protiskluzová řešení.

7.

Naše palety mají certifikaci Státního zdravotního ústavu pro nepřímý styk s potravinami.

8.

Naše palety mají dle LCA studie o 77 % nižší dopad na životní prostředí než palety dřevěné. Paleta EUR (EP 08) disponuje certifikátem EPD.

9.

Ano, paletový pooling je poskytován na základě spolupráce se společností GoPall.

Stabilplastik logo bílé

Poptávkový formulář